D.U.K - Novakopa -

D.U.K

KOKIE YRA REIKALAVIMAI MAKETAMS?

Maketų pateikimas

Maketai turi būti pateikti PDF formatu 1:1 dydžio. Vienas maketas viename lape (PVZ: yra dvipusė vizitinė kortelė, tai viena pusė viename lape, kita pusė kitame lape). SVARBU: visi šriftai turi būti pateikti kaip kreivės.

Maketai turi būti pateikti CMYK spalvų palete (skaitmeniniai ir plačiaformatei spaudai), CMYK arba Grayscale spalvynus ir / arba PANTONE spalvas, tekstą juoda spalva paruoškite tik viena spalva (100 % K) (ofsetiniai spaudai).

Iliustracijos

Visos naudojamos nuotraukos, paveiksliukai, iliustracijos turi būti 300DPI rezoliucijos (skaitmeniniai ir ofsetiniai spaudai) arba 150 DPI (plačiaformatei spaudai).

Tekstai ir logotipai

Svarbi informacija (tekstai, logotipai) rekomenduojama nedėti arčiau kaip 3 mm nuo gaminio galutinio formato kraštų. Dėl pjovimo ir spausdinimo paklaidos objektai gali nusipjauti.

Užlaidos

Privalo būtų spaudos užlaidos. Minimalios užlaidos turi būti 2 mm. Užlaidos yra fono ar kitų objektų dalis kuri spaudos pjovimo, kirtimo ar ploteriavimo metu nusipjaus. (PVZ: vizitinės kortelės galutinis formatas yra 90×50 mm, su užlaidomis turi būti 94×54 mm. Spauda yra spausdinama spaudos lanke (pvz SRA3 formate), iš kurio yra pjaunama į galutinį formatą.

Kaip šriftus pakeisti į kreives ?

Ruošiant maketą CorelDraw programa tekstus paversti į kreives galima: pažymėjimus teksto elementus paspausti CTRL+Q kombinacija klaviatūroje arba meniu juostoje Arrange -> Convert to Curves. Ruošiant maketą Adobe Illustrator programa tekstus paversti į kreives galima: pažymėjus teksto elementus paspausti SHIFT+CTRL+O kombinaciją klaviatūroje arba meniu juostoje Type -> Create Outlines.

KOKIOS YRA SPAUDOS IR GAMYBINĖS TECHNOLOGIJOS?

DIGITAL SKAITMENINĖ SPAUDA

Tai būdas yra pravartus ir sunkiai pakeičiamas daugeliu atžvilgiu. Naudingiausia jį rinktis norint spausdinti mažą ar nestandartinio dydžio tiražą. Ši paslauga kokybiška, greita ir nebrangi. Ji puikiai tiks įvairių lankstinukų, vizitinių kortelių, plakatų, skrajučių, bilietų, kvietimų ir kitos produkcijos spausdinimui.

GRAVIRAVIMAS

Tai įvairių paviršių graviravimas arba ženklinimas pasitelkiant lazerio spindulį ir nenaudojant kitų mechaninių priemonių ar dažų. Galime graviruoti stiklą, medį, popierių, odą, aliuminį ir kitas medžiagas.
Lazeriu taip pat galime pjaustyti plastiką, popierių, gaminti ID korteles, rūbinių žetonus, pjaustytas atvirutes ir kitus gaminius.

OFSETINĖ SPAUDA

Tai išskirtinai orientuota tik į didelių tiražų užsakymus. Ofseto spaudos būdas užtikrina aukštą spaudinių kokybę, plačią spalvų gamą, pasižymi subtiliais pustoniais, puikiai atvaizduoja smulkius elementus.

PLAČIAFORMATĖ SPAUDA

Tai plataus formato spauda. Plataus formato spauda – tai kur kas didesnių matmenų reklaminiai ar informaciniai gaminiai, kurie gali būti naudojami patalpose ir lauke. Spausdinama įvairaus formato spaudiniai kaip didelio formato nuotraukos, reklaminiai plakatai, lipdukai, tentai, „backlight“ šviesdėžėms, tapetai, paveikslai ir kt.

SIUVINĖJIMAS

Tai procesas, kurio metu logotipas kompiuterine technika perkeliamas ant audinio.

Siuvinėti ant tekstilės gaminių galima logotipus, emblemas, aplikacijas, tekstą bei kitus grafinius elementus. Siuvinėjimui naudojamas platus siūlų asortimentas.

Siuvinėjimas suteikia logotipui profesionalią ir ilgai išliekančią išvaizdą. Siuvinėjimas turi didesnę vertę ir geresnę kokybę už kitus grafinių elementų uždėjimo būdus.

SUBLIMACIJA

Tai netiesioginis padengimas dažais. Iš pradžių specialiais sublimaciniais dažais spausdinama ant popieriaus, tada tam tikros temperatūros ir slėgio veikiama spauda perkeliama ant austos, nertos, megztos ar klijuotos sintetinės arba pusiau sintetinės medžiagos, metalo, keramikos. Šis spaudos būdas ypatingas tuo, kad palyginti su tiesiogine skaitmenine solventine spauda gaunama aukštesnės kokybės, geresnės raiškos ir spalvingumo spauda. Skaitmeninei sublimacinei spaudai nereikia specialiai pasirengti, t. y. skaidyti spalvų, ruošti formų, todėl šiai spaudai nereikia didelių investicijų ir laiko sąnaudų. Tai ekologiška spauda, nes jos gamybai naudojami sublimacinei spaudai skirti vandeniniai dažai.

ŠILKOGRAFIJA

Tai spaudos būdas, kai dažai ant gaminio pernešami specialiais šilkinių siūlų tinklais. Šiuo būdu dažų sluoksnį galima užnešti ne tik ant įvairios faktūros popieriaus ar kartono, bet taip pat ant plastiko, metalo, medžio, įvairių audinių bei daugybės kitų medžiagų. Šilkografiniai dažai pasižymi spalvų sodrumu, blizgesiu, atsparumu išorės poveikiui, jais gali būti išgaunamas įvairaus storio reljefas.

TAMPOGRAFIJA

Tai vienas populiariausių būdų smulkių verslo dovanų su firmine atributika gamyboje. Tampografijos proceso metu elastingo, silikoninio pagrindo pagalba dažai yra pernešami nuo spaudos formos (klišės) ant spausdinamojo objekto.

Spalvotų užrašų ar logotipų perkėlimui ant įvairių paviršių/objektų, kiekvienai spalvai yra ruošiamas vis kitas specialus tamponas. Taigi kaina tiesiogiai priklauso ne tik nuo vaizdo dydžio, bet ir nuo spalvų skaičiaus.

TERMO SPAUDA

Puikiai tinka nesudėtingų logotipų, simbolių ir vektorinės grafikos elementų spausdinimui. Vaizdas ar piešinys, kurį norite spausdinti ant tekstilės gaminio, pirmiausiai ploterio pagalba yra išpjaunamas iš specialios medžiagos, tuomet karštu presu pernešamas ant drabužio ar kitokios medžiagos. Perkeltas paveikslėlis yra prikaitinamas ir yra ilgaamžis. Šis marginimo būdas tinkamas vienetinių užrašų, atvaizdų, logotipų, ženklinimo spaudams. Logotipų klijavimas ant marškinėlių,

vardų rašymas ant aprangų, skaičių uždėjimas termo spauda, šilkografine spauda, floko spauda, inicialų rašymas ant sportinių aprangų ir kt.

TIESIOGINĖ SPAUDA ANT TEKSTILĖS (DTG)

(Iš anglų kalbos – DTG – Direct to garment printing)

Spauda atliekama tiesiogiai ant marškinėlių ar kitos tekstilės, nenaudojant jokių plėvelių ar transferų. Spauda labai kokybiška ir ilgaamžė. Spausdintuvas tiesiogiai spausdina ant marškinėlių ar kitos tekstilės tokiu pačiu principu, kaip tai daro ant popieriaus.

UV SPAUDA

Tai vaizdo spausdinimas ant paviršiaus specialiais ultravioletiniais rašalais, kurie polimerizuojasi veikiant UV lempoms arba UV šviesos diodams. Skirtingai nuo kitų spaudos būdų, taikant UV spaudos technologiją galima spausdinti ant bet kokių paviršių – kietų, lanksčių, skaidrių.

KAS YRA RASTRINĖ IR VEKTORINĖ GRAFIKA?

Rastrinė grafika

Rastrinės (taškinės) grafikos elementai yra sudaryti iš taškų, kurių kiekvienas yra tam tikros spalvos ir užima tam tikrą padėtį. Keičiant dydį nukenčia grafinio elemento kokybė ir atskiri taškai yra vis labiau pastebimi.

Vektorinė grafika

Vektorinėje grafikoje yra naudojamos geometrinės figūtos, pvz. taškai, linijos, kreivės, formos ar daugiakampiai, kurios remiasi matematinės lygtimis. Didžiausias vektorinės grafikos privalumas – didinant vaizdą yra neprarandama grafinio elemento (-ų)  kokybė, užima nedaug vietos ir yra lengvai redaguojama. Populiariausios vektorinės grafikos programos yra Adobe Illustrator ir CorelDraw.

Pavyzdys

KOKIE YRA STANDARTINIAI GAMINIŲ FORMATAI?

Vokų be langelio formatų C4, C5, C65, C6 išmatavimai

C4 – 229 x 324 mm

C5 – 162 x 229 mm

C65 – 114 x 229 mm

C6 – 114 x 162 mm

Vokų su langeliu formatų E4, E5, E65 išmatavimai

E4 – 220 x 312 mm

E5 – 156 x 220 mm

E65 – 110 x 220 mm

A0, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7 lapų formatų išmatavimai

A0 – 841 x 1189 mm

A1 – 594 x 841 mm

A2 – 420 x 594 mm

A3 – 297 x 420 mm

A4 – 210 x 297 mm

A5 – 148 x 210 mm

A6 – 105 x 148 mm

A7 – 74 x 105 mm

B0, B1, B2, B3, B4, B5, B6 lapų formatų išmatavimai

B0 – 1000 x 1414 mm

B1 – 707 x 1000 mm

B2 – 500 x 707 mm

B3 – 353 x 500 mm

B4 – 250 x 353 mm

B5 – 176 x 250 mm

B6 – 125 x 176 mm

KAS YRA SPALVINGUMAS?

Kas yra CMYK?

CMYK – tai standartinė spalvų koduotė naudojama skaitmeninėje ir ofsetinėje spaudoje. Spaudoje tarpusavyje maišant žydrą (C – Cyan), purpurinę (M – Magenta), geltoną (Y – Yellow) ir juodą (K – Black) spalvas išgaunamos visos norimos likusios spalvos.

Kas yra PANTONE?

Pantone – sistematizuota spalvinė sistema (PMS – Pantone Matching System). PANTONE sistema naudojama ofsetinėje spaudoje, šilkografijoje. Kiekviena PANTONE spalva turi savo atskirą numerį, kurį galima išsirinkti iš spaustuvėje turimų naujausių PANTONE spalvų palečių.

Kadangi ta pati spalva gali keistis ant skirtingų popieriaus tipų – išskiriamos dvi PANTONE spalvų paletės: C ir U. C (Coated) paletė yra skirta kreiduotam popieriui, o U (Uncoated) – ofsetiniam.

Kas yra RGB?

RGB – spalvų maišymo sistema, kurioje naudojamos trys, žmogaus akių receptorius atitinkančios spalvos: raudona (Red), žalia (Green) ir Mėlyna (Blue). Ši sistema yra skirta spalvų atvaizdavimui internete, ekranuose bei kitose skaitmeninėse priemonėse, todėl spaudai ji nėra tinkama.

Kas yra 1+0, 1+1, 4+0, 4+4?

Šiais žymenimis yra nurodomas spalvų skaičius gaminio makete:

1+0 – vienpusė nespalvota spauda

1+1 – dvipusė nespalvota spauda

4+0 – vienpusė spalvota spauda

4+4 – dvipusė spalvota spauda

KOKIOS YRA PRISTATYMO IR ATSIĖMIMO SĄLYGOS?

Kokie yra gamybos terminai?

Atsižvelgiant į gaminio sudėtingumą, failo gavimą ir paruošimą, paprastai gamybos terminas siekia 2-5 d.d.

Kokie galimi atsiėmimo būdai?

uozapavičiaus pr. 7, Kaunas, LT-45251 (įėjimas iš A. Juozapavičiaus pr.)

Mob.: +370 682 28446

El. paštas: reklama@novakopa.lt

Darbo laikas:

I – IV          8:00 – 17:00 val.

V                8:00 – 16:00 val.

VI – VII      nedirbame

Prekių pristatymas per kurjerių tarnybą.

Siuntos pristatomos darbo dienomis. Dažniausiai pristatoma kitą darbo dieną.

Pristatymas gali būti tiesiai į rankas arba paštomatu.

Minimali pristatymo kaina 3,50 € + PVM*

*siuntos kaina priklauso nuo siuntos svorio.

Prekių pristatymas per autobusų siuntas.

Siuntos pristatomos tą pačią arba kitą dieną, priklauso nuo vietovės ir išsiuntimo laiko.

Minimali pristatymo kaina 3,50 € + PVM*

*siuntos kaina priklauso nuo siuntos svorio.